Ukradené Vánoce

9:00

Tak to teda ne! Koukejte je pěkně navalit zpátky vy... vy... jedni... vy, kteří vyrábíte království z plastu a valíte ho teď do nás horem dolem... 

Kdo z vás zapnul v posledním měsíci televizi, určitě si toho taky všiml, holky z reklam na vodu nahradily uječené děti, které podle těch výrazů určitě na něčem jedou a kakao to nebude... Děti, které nadšeně výskají nad čímsi, co je vždycky... plastové. Nemám ráda plast, ani oblečení z něj, ani lahve na pití a rozhodně ne hračky... A asi u nás ta televize běží příliš často, protože mám pocit, že těch reklam na tyhle hračky je minimálně stovka... a ani u jedné jsem si neřekla: "jé, to je hezké, s tím by se dalo blbnout". 

Bude si dítě, které nerozbalí alespoň 5 těhle "must have" hnusek připadat méněceně? Budou mít rodiče, kteří je nekoupí výčitky? Podle manželova vyprávění o frontě dlouhé miminálně 30 lidí, kterou viděl tento víkend v jednom velkém plastovém hračkářství těch rodičů a dětí, kteří odolají příliš nebude... 

Ale o tom nakoupit ty hory nejvíc nejlepších a teďtoprostěfrčí dárků Vánoce prostě nejsou. Víme?

Co nejsou Vánoce:

 • když už z toho fakt nemůžete a ta bestie  ve vás začne ječet na děti
 • když se rozbrečíte kvůli připálenému řízku
 • když vás 24. v poledne přepadne hrůza, protože "máme toho málo"
 • když se zapomenete na ty, kteří jsou pro vás nejdražší usmát 
 • když z vás padají na Štědrý den perly jako "nemám na tebe čas".
Už jen týden a je to tu. Taky se těšíte? Protože jestli jste byli hodní, Ježíek na vás určitě nezapomene. A vy se nezapomeňte z Vánoc těšit a nenechte si je ničím a nikým urást.

Hezký den,

                   B.

Zdroj obrázku zde.

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Já se těším moc! Letos po letech nikoli u našich, ale u nás. Pozvali jsme celou Martinovu rodinu, takže 10 lidí a dvě prťata.
  Zatím mám pocit, že to nepůjde jinak, než že to bude boží! Povíme si pak... :))

  A k těm plasťákům... Já jsem hlavně pro kvalitní a smysluplné věci. Karin se snažím pořizovat věci s nápadem, něco, co jí vydrží, co jí bude bavit a já se na to budu moct taky koukat (jsem estét). I tak u nás pár plastových nesmyslů máme, protože člověk nezabrání, aby jí to nedal někdo jinej... Ale přestala jsem to hrotit.

  Věřím, že tím, čím člověk dítě obklopuje, mu buduje vkus. Takže se snažím. Ale nebudu se zlobit a jevit za ty plastové blbiny, které určitě přistanou pod stromem i letos. Vložím v ní důvěru, že si vybere stejně jako o narozkách, kdy radši tahala dřevěnýho bubeníka na provázku, místo hraní si s plastovýma telefonkama.

  Nicméně... teď člověk odolávat může. Co přijde, až si ratolesti poví ve školce, co je nejlepší a co nutně potřebujou, to nevim. Do tý doby musíme vybudovat ten vkus!!

  OdpovědětVymazat
 2. Vánoce byly krásné, škoda že nebylo trochu šnehu, děti by si to víc užily..

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...