Jde chodit do práce, když jste doma s miminem?

9:00

Cože, cože? Chodit do práce, když jste doma s miminem? Svět se obrátil naruby? .-)) Ale ne, neobrátil... 

Říkám si, že si u nás málo uvědomujeme, jaký je náš sociální systém benevolentní a jak nás hýčká a rozmazluje... Už je to tak, všichni si pořád stěžují, jaká je to hrůza, jak vám stát posílá málo peněz, že se z toho nedá žít, atd.... No. Protože u nás doma je zvykem pracovat od nevidím do nevidím a nikdy jsme žádné dávky nepobírali, přijde mi dnes jako naprostý luxus, že můžu klidně ležet měsíc s nohama nahoře a stejně mi stát posílá pěknou sumičku a navíc za mě zaplatí odvody... ooo já se mám... .-)) 

Ale o tom tak úplně psát nechci... Když jsem zjistila, že jsem těhotná, plánovala jsem si, že z práce úplně neodejdu, protože mám tu výhodu, že hodně lze udělat online odkudkoli a kdykoli. Že budu brát mimčo do práce s sebou a ono si tam bude hezky hrát, až já budu pracovat na těch děsně důležitých papírech...  A ze začátku to tak i šlo. Úplně doma jsem zůstala asi 2 měsíce a pak jsem i s kočárkem chodila sem tam pracovat do kanceláře, když synek přes den spal, tak jsem něco stihla z domova, a jen, když se blížily audity, které s miminem u prsu fakt zvládnout nešly, využívala hlídání. A tak to šlo až do té doby, než byl mu byl asi rok. Protože roční dítě si v rohu kanceláře nechce hezky stavět kostky, ani si prohlížet leporelo... chce vypínat počítač a třískat klávesnicí. A já mu to chci dovolit .-)) 

A tak mé chození do práce skončilo. Původní plán, že až mu bude rok, půjde pěkně do jeslí, nebo mu najdu chůvu a já půjdu naplno zpět, si dnes ani neumím představit. Asi jsem měkká, ale fakt nechápu, jak to ty naše mamky zvládaly... odložit ráno roční mimino do jeslí a v 5 si ho vyzvednout? To by mě zničilo a stejně bych celý den myslela na to, co asi dělá... .-)) Tak jsem práci omezila jen na online podporu, ale jsem ráda, že mi zůstalo alespoň to, že budu se "svojí" firmou stále v kontaktu a jak věřím, neujede mi vlak... Jsem ráda, za tenhle kontakt se světem, který nejede v režimu mlíko-plíny, protože na sobě pozoruji zhoršující se vyjadřovací schopnosti...

Takže, jde chodit do práce, když jste doma s miminem? Podle mě určitě. Ještě že dnes čím dál víc firem nabízí flexibilní úvazky, nebo možnost práce z domova. Ale hlavně je rodičovská podle mě čas nezakrnět, konečně rozjet nějaký projekt, o kterém už tak dlouho přemýšlíte. Prostě ideální startovací období. Jen to vyžaduje lépe plánovat a předvídat, ale prostě to jde!

Jak to máte vy? Pracuje někdo i na rodičovské? A kdy jste se plánovaly vrátit do práce a jak to bylo ve skutečnosti?

Hezký den,

                 B. 

Zdroj obrázku: zde.You Might Also Like

4 komentářů

 1. Krásně napsané Baru! :-) Já tedy měla v době otěhotnění práce plné zuby, takže jsem tu možnost být doma přivítala...ale po pár měsících od porodu to přestala být taková zábava (jasně, mít dítě je super, ale přijít mezi normální lidi taky není k zahození). Vrátit se do práce nehrozilo, tak jsem začala opět a zase studovat, státnicovat... a zase studovat.. :-D Mě to prostě baví! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Studovat na mateřské je taky ideální stav, jsi dobrá, žes do toho šla! Držím palce, ať to leze do hlavy... :-)

   Vymazat
 2. S dítětem pracoat jde, ale musí firma vyjít vstříc. Já jsem na tom byla jako Lenka. Za mě to bylo o tom, co přijde dřív - nová práce/dítě, protože mě to v bance už děsně dralo. A ani vracet se tam úplně nechci, takže hledat teď práci novou, to mi jako sci-fi přijde. Občas koukám, ale obvykle chtějí aspoň 3 komplet dny a to nedávám. A za další mě nic do práce úplně nežene, takže koukám po něčem opravdu zajímavém, protože je to teď přesně o tom - nezakrnět a dostat se i do toho světa mimo mlíko a plíny :)).
  Ale protože sedět s rukama za zadkem a točit se výlučně jen kolem dítěte taky není úplně pro mě, začala jsem dělat na svém projektu. Už jsem o tom přemýšlela od porodu a teď se to děje! Ze začátku mě dralo, že to možná k ničemu nepovede, ale teď jsem ve stádiu, že i cesta je cíl a je to fakt prima :). Připadám si zase k něčemu a jestli se to povede, tak to bude úplně boží!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Povede se! Mateřská je prostě ideální období pro rozjezd něčeho nového, nedovedu si to představit přijít v 6 z práce a ještě makat na něčem svém, ale takhle... :-) ještě že máme ty hodné dětičky...

   Vymazat

Díky, že čtete...