Jak přežít Vánoce

9:30

A je to tu moji milí. Nejkrásnější období v roce. Doba, kdy jsou na sebe lidé hodní, užívají si čas s rodinou, doba, kdy se všude rozline pohodová atmosféra, vůně cukroví a vy se budíte s koledou na rtech... Nebo ne? Nenechte si namluvit nic jiného... Vánoce jsou krásné svátky a jde to i bez stresů, domácích hádek a boje o největšího kapra. 

Mám na přežití Vánoc v hlavě takový malý manuál, o který se s vámi rozdělím dřív, než bude pozdě...

1. Udělejte si seznam vánočních dárků - ale pořádně! Seznam těch, kterým chcete dárek dávat a za to pár nápadů. A když máte dárek připravený, pěkně si to odškrtněte. Jen tak se lze ubránit bezhlavému utrácení a nátlaku, že ty třetí roztomilý ponožky potřebujete a že se někomu budou líbit a komu, to že vymyslíte až doma. Nevymyslíte.

2. Neuklízejte! Proboha, kdo tohle vymyslel? Že na Štědrý den nesmí být doma ani smítko a to ani v těch nejspodnějších šuplících a nejvrchnějších poličkách... přidejte si k tomuhle plánu malé děti a velké vaření, je jasné, že to nejde dohromady. A proč taky? Nikdy nezapomenu na to, jak mi asi v deseti letech sousedka chválila svoji těméř stejně starou dceru s tím, že doma právě vytírá šuplíky... jóó, to musely být krásné svátky .-)) Zapomeňte na to a ukliďte si jen tak, jak to bude vyhovovat vám.

3. Zpět k dárkům. Co jde, vyřešte online. Je to rychlejší. Žádné tlačenice a můžete si objednávku pořádně to promyslet... a případně hned odškrtávat v seznamu ,) Když už se vydáte na nákup dárků do města, jděte jedině ve všední den. Ono to zní logicky, ale nechápu, jak to, že každý rok je ve zprávách reportáž o tom, že jsou každou adventní neděli jsou ucpané příjezdy ke každému nákupnímu centru... PS: ale v každém případě zvolte při online shoppingu takový způsob doručení, který vás nevrhne do spárů České pošty, tam totiž sídlí v prosinci peklo!

4. Navazuji na předešlý bod. Kdo může jet o adventní neděli do nákupáku? To si nedovedet představit, jak to tam bude vypadat? Hodinu, než najdete místo na zaparkování, v každém obchodě tlačenice, fronty u pokladen a co je česká klasika... všichni kolem nasraní... přidejte si další hodinu na odjezd a máte velkou šanci, že i vám to nasrání (pardon) vydrží až do nového roku.

5. Neumíte péct cukroví a stejně se o to pod nátlakem (protože Olina od vedle peče 15 druhů...) vždycky pusíte? Nemáte rádi řízky s kapra, ale "k Vánocům to prostě patří", tak se hecnete a nacpete to do sebe? A proč prosím vás? Tolik se stydíte si cukroví od někoho koupit? A dát si k té nej večeři v roce něco, co máte opravdu rádi?

6. Založte svoji vlastní vánoční tradici. Na nic nebudete vzpomínat tak rádi, jako na pravidelné štědrodenní procházky, věšení zvonečku, krmení labutí... Je to jen na vás.

A nakonec. Vánoce jsou krásné svátky, ty nejhezčí v roce. Zkuste nezapomenout na to, jaká je jejich podstata a udělat si je takové, jaké chcete. 
A hlavně... věřte na zázraky... 

Mátě vy nějaký typ na přežití?

Hezký den,
                   B.
You Might Also Like

4 komentářů

 1. Pěkné zásady, souhlasím s nimi, byť ty děti ještě nemáme. Jsem nešika, ale i tak jsem si vyhlédla 7 druhů cukroví co chci zkusit, experimentuju s různými druhy mouky, naštěstí manžel sní vše. :-) Jaké máte rodinné tradice na Vánoce?

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, díky za komentář, já mám nejraději dopolední procházku na Štědrý den, většinou už nikde není tolik lidí, atmosféra plná očekávání... Vánoce jak mají být...

  OdpovědětVymazat
 3. Ty rodinné tradice se mi taky líbí ;) přemýšlím co by mohla být ta naše... loni jsem poprvé dělala vánoce jen pro mě a přítele a vím, že takhle už to nechci, pekla jsem cukroví, vánočku, domácí chleba, dělala věnce, adventní kalendář, stříhala vločky a kdo ví co ještě a na štědrý den jsem padla vyčerpáním krátce po začátku štědrovečerní pohádky, tak takhle už ne! Letos to bude hezky v klídku - alespoň doufám! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přeji, ať to v klidu vyjde... ten sprint za dokonalými, načančanými Vánocemi končí většinou nějakou pohromou, nebo matkou na odstřel .-)) ale stříhání vloček je hezká zábava... .-))

   Vymazat

Díky, že čtete...