O nošení dětí

8:58

Nosíš, nosím, nosíme. Boom šátků a nosítek definitivně dorazil i k nám. K nám domů taky, ale myslím to i obecně, nikdy jsem nepotkávala tolik maminek se šátky a nosítky. Výběr obojího je ohromný, takže (pardon) prase, aby se v tom vyznalo a co teprve pak čerstvá mamina válcovaná hormony... a reklamami na to, co všechno musí mít. Ehm.

Já to vezmu jednoduše. Nošení je perfektní, máte miminko krásně u sebe a víte tedy, jak se má. A dětem se to většinou líbí ze stejných důvodů. Dítě můžete nosit ve třech variantách - v ruce, v šátku, nebo v nosítku. V ruce je to super, ale nemůžete už dělat nic jiného, že? .-))

Šátky

Dloooooouhé tkané, bavlněné, elastické, nebo pevné. Existuje x různých způsobů vázání, podle věku miminka. Já se k tomu odhodlala mezi 2 a 3 měsícem a protože nejsem moc šikovná, objednala jsem se do Brány k dětem na kurz vázání. Bohužel jsem zvolila skupinový. Přítomní účastníci mě prosím omluví, ale... taková nálož biomatek na mě byla moc. Navíc samozřejmě moje dítě řvalo, tedy rušilo, vyslechla jsem si rady, jak to utěšit, o kterých jsem věděla, že nefungujou a z vázání neměla skoro nic. Pokud uvažujete o nošení v šátku, rozhodně bych vám doporučila na nějaký individuální kurz zajít. Individuální. Na netu je sice spousta video návodů, ale věřte, že když si to vyzkoušíte s někým, kdo má praxi, půjde vám to o moc líp.
Krásné šátky seženete třeba zde: http://www.nosenideti.cz/http://www.vbavlnce.cz/noseni-deti/satky-na-noseni-deti.htmlhttp://www.didymos.cz/

Nosítka

Tedy ergonomická nosítka. Varianta, u které jsem skončila já. Výrobci většinou udávají, že lze děti nosit také od narození, ale mě se to upřímně nezdá, ani s těmi novorozeneckými vložkami. Nosítka jsou super, nasazování i sundavání jednoduché. Ferdu jsem začala nosit kolem 4. měsíce a bylo to super, na nosítko si zvykl hned, na rozdíl od šátku, kde ze začátku docela řval, ale asi to bylo tím, že mi trvalo, než jsem to správně zavázala. Já nosila v Ergo baby a používáme ho pořád. Krásná seženete třeba http://www.pinkorblue.cz, nebo https://www.malvik.cz/.

Co mi na nošení hlava nebere je přístup některých rodičů, zejména k nosítkům... Každou chvíli vidím nějaké dítě viset v tom obráceně, tedy obličejem ven, od rodiče. Proboha, vždyť není tak těžké najít informace, že takhle tedy ne! Jako jediné negativum nošení, ať už v šátku, nebo nosítku, vidím pořizovací cenu... Na to, že jde o pruh látky, nebo nedošitý batoh... a když si k tomu přičtete cenu různých doplňků, třeba těch super hnusných bund a mikin, kam zapnete sebe i dítě, je to opravdu drahá sranda. Ale musím říci, že volné ruce doma i na procházce a mimčo pod kontrolou jsou k nezaplacení.

Jak jste na tom vy? Nosíte, nosili jste?

Hezký den,

                                  B.
You Might Also Like

3 komentářů

 1. Ještě vám tu chybí baby vak. Moje mimi naprosto spokojené. A když uslo, jednoduše jsem sundala i s vakem.Rozvázaný vak je vlastně čtvercová deka. A dá se sehnat celkem levně.
  Teď, když už sám sedí, používám jedno z těch nosítek na fotce. Dokud neseděl, nenosila jsem ve svislé poloze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, jo, baby vaky znám, taky jsem v jednom nosila, i když víc sloužil jako deka do autosedačky... nějak se mi tam mimčo zdálo hrozně zapadlé... :-)

   Vymazat
 2. Ty šátky mi zachránily moje záda, díky člověku, který to vymyslel :)

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...