Co udělat pro novopečenou maminku

9:30

Jupíí, i v naší rodině jsme nedávno přivítali nové miminko. Já, protože jsem už týden nemocná, jsem svoji druhou neteř ještě neviděla, ale dárek do kolíbky zodpovědně poslala. Taky vybrat něco krásného pro holčičku je fakt lehký úkol, ale co pro maminku? Za to, co musela zvládnout a to, co ji ještě čeká, si přeci určitě něco zaslouží. 

Jestli i vy máte kolem sebe budoucí, nebo čerstvou maminku, určitě jste nad tím taky přemýšleli. Nebo ne? Jako tomu bylo, když se narodilo miminko mě? Pamatuji si, že jediné, co jsem od každého dostala byla spoustu rad, že mám dělat to a to a hlavně spát a odpočívat... Ehm a kdy asi? Šestinedělí, jaké bývalo dřív, kdy měla maminka 6 týdnů na starost fakt jen miminko, už dnes neexistuje. Dnes, když přijde domů z porodnice, na ni čeká prakticky stejně povinností jako před tím a navíc malý nový tvor se kterým jí to více, nebo méně jde. A tak, matko svazačko makej. Ale tak to přeci nemá být. 

Chcete jí udělat radost? Zkuste jí místo koupení plín, třeba uvařit. To jsem v začátcích oceňovala určitě nejvíc, když si s sebou návštěva přinesla něco na zub a ideálně ještě zdravý oběd po nás na další den. A když se nabízíte, že někdy půjdete jezdit s kočárkem... udělejte to. Vezměte si někdy miminko na procházku, ať se může maminka vyspat. Nebo ho jen na chvilku pohlídejte, ať si může v klidu cokoli... třeba dát sprchu. Pokud má čerstvá maminka už nějaké starší děti, zkuste pro ně vymyslet nějakou aktivitu, vzít je ven, pohlídat, hrát si s nimi... V začátcích prostě jde hlavně o to, zajistit ten základní provoz domácnosti. Určitě víte, že se dnes dají online nakupovat i potraviny. A že vám je Tesco přiveze až před dům (a když se budete hezky usmívat, tak až do kuchyně ,) ) ... zařiďte to.

A co koupit, abyste nešli na návštěvu s prázdnýma rukama? Moje typy jsou:

 • předplatné nějakého hezkého časopisu: Maminka!
 • poukaz k fyzioterapeutovi, nebo šikovnému masérovi 
 • nějaká krásná dekorativní kosmetika - protože ty začátky, je to hukot... a je lehké se z upravené a sexy holky proměnit v utahanou matku ve vytahanejch teplákách... Dejte jí něco, co jí pomůže cítit se zase jako ženská!

Uvidíte, že tohle každá maminka ocení. A opravdu nemusíte za dárky utrácet stovky... tisíce... váš čas je to nejcennější, co jí můžete dát.

Hezký den,

                    B.

PS: vidíte, jak všichni přišli na pomoc? Tak to má být ,)

zdroj obrázku: zde.You Might Also Like

3 komentářů

 1. Jé ty sloni nakonec jsou super! :) Rozhodně s článkem souhlasím, děti ještě nemám, ale dovedu si představit, že když se 24/7 staráte o mimi, tak pak chvilka na sprchu, nebo nalakování nehtů je dar :)

  Just Be Yourself

  OdpovědětVymazat
 2. Díky holky, jo jo, chvíle volna je ten největší dar :-) B.

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...