Novorozenecká must haves

13:00

Tenhle příspěvek tak trochu navazuje na předešlý článek o tom, co jsou naprosté dětské nesmysly. Zamyslela jsem se nad tím, co jsme doma opravdu potřebovali a využili na maximum. Je to samozřejmě můj subjektivní názor a třeba to u vás bude jinak... i když... .-)) O čem tenhle článek není - o plínách, to je plánovaná samostatná kapitola a o tom, že z dítěte pořád něco vytéká všemi směry se určitě nemusíme bavit. Kde že prodávají ty dětské špunty?

Tak pojďme na to:

Látkové přebalovací podložky - já měla 3, víc jich není potřeba, přijde my nesmysl používat ty jednorázové z ekonomického i ekologického hlediska... látkové mají jednu vrstvu potaženou něčím, co neprosákne a mimčo leží pohodlně na bavlně, nebo na bambusovém vláknu. A navíc se dají sehnat i moc hezké... Mrkněte třeba do Brána k dětem.

Fusak do vajíčka - ideálně takový, ze kterého nemusíte mimčo vyndavat, když někam dojedete a ono spí a prostě ho vezmete i s fusakem. Ideální je nějaký měkoučký, vyrobený z prodyšného materiálu, aby se tam mládě neupeklo. Mě se skvěle osvědčil tenhle Lodger. Neděste se ceny, dají se koupit i z bazaru tak za třetinu ceny a v dobrém stavu, tohle je věc, kterou dítě fakt nestihne zničit.

Organizér na kočárek - no to je věc. Já totiž nesnáším ty matkovské kabely. Z 90% odporné tašky jak pro dělníky na stavbu. Fuj. I na tom kočárku vypadají většinou strašně, jsou moc velké a prostě nepraktické. To takovýhle krásný 3 Sprouts organizér je ve všech směrech lepší. A opravdu se vám tam vejde všechno, co budete přes den potřebovat, pokud se tedy nechystáte stěhovat.

Kvalitní krém na zadek - ne na ten váš... každá pokožka je trochu jiná a to co jednomu zabere na jiného nefunguje. Já mám zkušenost s naprosto přecitlivělou pokožkou, která na obyčejné protiopruzeninové krémy prostě nereagovala. Jediné, co zabralo byl Mery Kay extra výživný noční krém.Ne, není primárně určený pro děti. Ale za mě jednička. A na plínovou vyrážku Sudocrem ten ostatně rozdávají na potkání snad v každé porodnici, takže ho určitě vyzkoušejte.

Hrací deka, nebo koberec - prostě čisté místo na zemi, kde se může prcek válet a nemá kam spadnout. Je to překvapení, když mládě, které jen leží je najednou o metr jinde, ani nevíte jak...

Košík na kolečkách - jo, to může vypadat, jako rozmar, ale když máte větší byt, nebo domek, tohle je super pomocník. Já ho používala první 3 měsíce pořád. Zásadní jsou tam ty kolečka! Když jsem byla v kuchyni, mimčo taky, spát v něm jezdil na terasu, v obýváku vedle sedačky... prostě ho máte pořád na očích.

Dudlík - že by kontroverzní bod? .-)) pro mě ne... sice jsem ho neměla už v porodnici, ale doma to bylo jak zázrak, když jsme už nevěděli, co s tím řvaním dělat... myslím, že je lepší mít klidné dítě s dudlíkem, než nervózní bez něj. A odnaučování? Prostě jsme mu ho dávali míň a míň až ho nepotřebuje vůbec, žádný stres...

Podložka do vaničky - jak jsem psala dříve, myslím, že věci, jako koupací kyblíky jsou naprostý nesmysl... ale zase myslet si, že napustíte do vaničky trochu vody a mimino se položí na ten plast (i když ho neustále držíte) .... tak to by se mu asi nelíbilo... molitanová měkoučká podložka koupání hodně ulehčí a zpříjemní.

Kvalitní zavinovačka - myslete na 3 věci - materiál, střih, velikost - malá miminka se dají správným zavinutím krásně zklidnit.

Je jasné, že za tyhle must haves se dají utratit tisíce, ale když si nákup správně naplánujete a nebudete trvat na tom, že potřebujete vše nové a od nějakých "vyhlášených" značek, určitě vás to nezruinuje. A nenechte si do toho, co chcete pro svoje mimčo od nikoho kecat (tím méně ode mě!), protože vy jste ta nejlepší máma, kterou vaše dítě může mít.Tak hezký den,

                                  B.


You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...