Můj krásný nemocniční porod (jo já vím, to je teda téma... .-)) )

10:59

K napsání tohohle příspěvku mě inspiroval rozhovor, který vedl na ČR Plus porodník x právník k tématu domácích porodů. Rozhovor si můžete přečíst, nebo poslechnout zde. Za mě - chudák pan doktor...

A teď k tomu, proč o tomhle tématu píšu já... celé mě to hrozně irituje. Matky, které křičí za všechny matky světa, že porodnický systém u nás je špatný, stresující, prostě čiré zlo... Z těch hlasů a historek mi připadá, že pokud se někdo dobrovolně rozhodne rodit v porodnici, riskuje celoživotní psychické následky, zacházení jak s nesvéprávnou osobou, prostě pro porodnici se může dobrovolně rozhodnout jen matka manipulovaná tímhle systémem, nedostatečně napojená na své vnitřní já. Porodníci jsou stavěni do rolí naprostých neználků, protože o porodu vše ví nejlépe přece matka. Navíc se mi zdá, že většina zastánkyň domácích porodů neuznává jiné názory a hlavně, není ochotná hledat kompromis a tím škodí nejvíce zejména sama sobě.

Z toho, co jsem napsala že vám už asi jasné, na které straně stojím já. K porodu doma by mě nikdo nedonutil (kromě nepředvídatelných okolností, přírodních katastrof, atd.). Jsem ráda, že si můžu vybrat porodnici, kde jsou profesionálové, vybavení, kde vědí, co mají dělat, když se něco stane... Já jsem si vybrala Apolináře. Podle někoho největší "masovku". A byla jsem fakt spokojená. S úžasnou asistentkou, která se ode mě nehnula, všechno mě a manželovi vysvětlila (opravdu nevadilo, že jsme neměli žádný porodní plán - doufala jsem ,že porodní plán má snad ten doktor ne? - a neabsolvovali žádné školení "jak na to"), s doktorem, který se objevil jen sem tam, když bylo potřeba a jinak to nechal na mě, i se sestřičkama, které se o nás starali. A to jsem tam byla v termínu dovolených a malování a byl naprostý nátřesk... Všichni měli dost času mi věci vysvětlit a vše mě naučit. Prostě plný počet bodů a potlesk .-))

A čím to je? Když jsem se po našem krásném porodu bavila s dalšíma holkama, vypozorovala jsem jednu věc,. Čím spíš hrozně chcete "přirozený" porod, máte přesný plán toho, jak co musí probíhat a hlavně toho, co vám v porodnici nesmí udělat, tím spíš se to stane. Protože vás to předem stresuje. Stresujete se tou masáží, že porod / porodnice je peklo, kde na vás čekají doktoři, kteří se vyloženě těší na to, až vás rozstříhnou od pupku k prd... a nebo ještě líp vás ani rodit nenechají a rovnou vás rozpářou jak myslivec vlka... A když jdete do porodnice s tímhle očekáváním, věřím tomu, že na sebe přitáhnete tu jedinou sestru, která bude nevyspalá a protivná a doktora, který, když mu oznámíte, co rozhodně nesmí dělat, bude určitě skákat nadšením... Protože tak to prostě je.

Já na celou tu "akci" vzpomínám moc ráda, na velké překvapení, zda čekáme holku, nebo kluka (jo, vydrželi jsme to celou dobu .-)) ), na to, jak se o nás hezky starali... a jsem ráda, že jsem se předem ničím nestresovala a důvěřovala tomu, že lidé kolem nás vědí, co dělat. Věděli. Porod v porodnici není horor, jak ho někdy líčí "biomatky", prostě jaký si to uděláš, takový to máš...

Tak žádný stres a s radostí do toho, odměna za tuhle těžkou cestu je fakt pecka ,)

Hezký den,

                                  B.

Zdroj obrázku zde.You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...