Kočárková story, aneb jak nic nevybrat...

10:00

Z mých posledních příspěvků se může zdát, že mít dítě znamená jen jediné, nakupovat. Je asi milion věcí, které prcek opravdu potřebuje a mnohem víc těch, které ne, ale vy je stejně pořídíte… (jako já…). 
Co je ale bez debaty jedna z těch důležitějších, je jednoznačně kočárek. Orientace na trhu je ale pro většinu lidí poměrně složitá. Pravděpodobně se zamilujete do nějaké značky, nebo barvy, typu, ale opravdu je lepší dvakrát si tenhle nákup promyslet, abyste po pár týdnech nezjistili, že takhle jezdit nepůjde…

První, na co zkuste myslet je, jaký je váš životní styl? Jste kavárenský povaleč, nebo sporťák? Bydlíte ve městě s nádhernými chodníky, nebo máte pod okny tankodrom? Budete kočárek muset nosit po schodech, cpát do tramvaje, auta, nebo bude stále rozložený a připravený na krátké procházky? Jak to vyřešíte, když vyměříte 160cm a partner 200cm? No, prostě je to drama.

A jak to bylo s kočárkem u nás?

Já se naprosto zamilovala do Joolz. Hrozně mě nadchla ta idea lehátka, kvalita, materiály, navíc je opravdu vysoký, prostě pro mě naprostá jednička… a myslíte, že jsem ho měla? … Ne. Ach jo… nakonec jsem se bála, že by se do něj náš mlaďoch, který měl předpoklady být obří mimino (samozřejmě nakonec nebyl) přes zimu nevešel. Takže smůla a jdeme dál…

kočárek Joolz


Protože my rádi bruslíme a běháme, začala jsem se koukat po kočárku s ruční brzdou. Těch není moc, ale bruslit bez ní bych si nikdy netroufla, i když se považuji za bruslařku opravdu zkušenou. Ideální sportovní kočárek pro mě byl proto X Lander X run, i když upřímně, ty barvy mě moc nenadchly… a myslíte, že jsem ho měla? … Ne.Tak jsme se v té změti kočárků zmotali, že jsme si prostě nedokázali vybrat. Takže když přišel brácha s tím, že by nám přenechali jejich mírně jetý CasualPlay S4, vzali jsme ho a už to neřešili… a to se nám opravdu nelíbil, ale ta úleva, že už se o to nemusíme starat, byla nadevše.


Až v porodnici jsem zjistila, že moje kočárkové šílenství nebylo nic v porovnání s dalšíma matkama, protože mě třeba naprosto minula věc jménem Bugaboo. I když, jak jsem se dozvěděla, ten má v Praze každá pipka. Holky spolurodičky se tvářily, jako když jsem spadla z Marsu, neb jsem o něm v životě neslyšela…Zato jsem slyšela a bohužel i v praxi viděla, jak to dopadá, když podlehnete designové vlně a pořídíte si opravdového krasavce Stokke do města /vesnice, které vypadá jako to naše, tzn. pořád někde něco rozkopané, deset druhů terénu na pěti metrech, případně navrch pražské kostky… A můžu v klidu říct, že je to fakt hrůza. Doporučuji koupit pouze v případě, že žijete na asfaltovém poli.Jo jo, je to boj ten výběr kočárku, skoro takový, jako výběr manžela… A i tady platí, že není všechno zlato, co se třpytí a že krásný zevnějšek není všechno. Vybírejte s láskou a s rozmyslem.

Hezký den,
                           B.

PS: a že výběr golfek byl ještě větší "tragédie", o tom zase příště...


You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...