Babičky, kde jste?!

10:00

Upřímně, kdyby mělo naše mládě alespoň jednu babičku takovou, jakou jsem měla já, rodila bych v klidu jedno dítě za druhým s jistotou, že mám v zádech naprosto spolehlivý backup a všechno bude v pořádku „no matter what“.

Abyste věděli, o čem mluvím. 
Moje babička měla 5 vnoučat, byli jsme od sebe od nejstaršího po nejmladší 6 let, takže věčně někdo ještě v plíně, ale někdo už ve škole… a trávili jsme u ní každý víkend. Zpětně to nedovedu pochopit, ale co si pamatuju, vždycky tam pro nás byla. Když nás rodiče nemohli vyzvedávat ze školy, každý víkend, kroužky, narozeniny, svátky, Vánoce. Když nás u ní pravidelně všech 5 spalo, pletla na noc nám holkám copánky, abychom byly ráno kudrnaté krasavice a k snídani pak udělala každému, na co měl chuť a to si piště, že každý z nás chtěl něco jiného. Dělalo se kakao a čaj a palačinky a míchaná vajíčka a drožďová pomazánka a kde se tam vždycky ráno vzaly čerstvé housky, je prostě záhada. 

Naše babička byla prostě nejlepší, jakou jsme si mohli přát.
Zajímalo by mě, jestli to tak chodí někde i dnes. A moc bych si přála, aby to tak bylo. Ale doba se asi posunula. 

Naše mládě má jednu babičku 100 km daleko a vidí se tak ob dva měsíce. Takže stihne zhodnotit, že vyrostl a co už se naučil. A jak říká, na větší „hlídání“ už by ani neměla sílu, takže sbohem představy o tom, jak ležím s nohama nahoře a babička jezdí venku s kočárkem / hraje si s prckem na písku… A naše druhá babička je na opačné straně. Tedy, je příliš mladá. Práce, spousta koníčků, cestování a názor, že: „pohlídám ho, až s ním bude trochu sranda“ … asi až se dá na divadlo, jinak tomu nerozumím.

Nechtěla bych, aby tohle zamyšlení vyznělo jako stížnost na to, jak to u nás chodí. Prostě to tak je. Ale mrzí mě, že naše děti nepoznají to, na co já tak ráda vzpomínám. Prarodiče jsou ke správnému růstu prostě potřeba. Takže babičky, kde jste?!

Prozraďte mi, jak jste na tom s babičkami vy?

Hezký den,

                    B.


You Might Also Like

2 komentářů

 1. Já jsem zažila jen jednu babičku, která byla takováá.. já nevím, jestli byla ona náladová, nebo na ní musel mít člověk náladu. Zkrátka jednou nejlepší babička na světě, jednou xxx.. Závidím a zároveň přeji, že jsi zažila tak úžasnou babičku Ty. My s přítelem dítě nemáme a ještě pár let určitě mít nebudeme, ale přesto jako každá ženská si představuju ... a došla jsem k tomu, že by to bylo asi stejné jako u Tebe. Má mamka je starší a nevím, jak na tom bude za pár let, jestli bude aktivně hlídat a přítelova je naopak mladá, chodí do práce a víkendy odjíždí za svým přítelem. Tak netuším, jak by se angažovala.. No jo no..to je zatím ale ve hvězdách, nejprve dodělat vysokou :-)

  Hezký den,
  skills-of-art.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, třeba tě budoucí babičky překvapí a budou hlídat o 106 :-)

  B.

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...